B116XAK01.1 11.6" Screen Replacement for Dell Chromebook 3110 01JCKW 1JCKW P29T002 P29T003 LCD Touch Screen Display HD (1366 * 768) 40pin
★★★★★ 4.1 67 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by ofeo.hu
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by ofeo.hu
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Condition : NEW; Screen Size: 11.6" ; Connector: 40 Pins; Screen Finish: Matte ; Maximum Resolution: 1366*768 ; Warranty: 3 months ; Standard TN (NON IPS)
Item Weight 1.2 pounds
Manufacturer ARUISIFX
Item model number B116XAK01.1
Package Dimensions 13.5 x 8.75 x 1.5 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
67 ratings | 27 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (52)
4 stars
7% (5)
3 stars
4% (3)
2 stars
2% (1)
1 star
10% (7)