6PCS 3 Assorted Size E26 Lamp Turn Knob On/Off Replacement, Light Lamp Turn Switch Knobs Socket Knob (6PCS-20MM+35MM+50MM)
★★★★★ 5.0 128 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by ofeo.hu
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by ofeo.hu
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Lamp Turn Switch (6PCS-20MM+35MM+50MM)
  • Our turn knob replacements comes with 6 pieces in 3 sizes, 2 x Small(L:20mm), 2 x Medium (L:35mm), 2 x Large (L:55mm). Sufficient quantity and sizes can meet your daily replacement demands. All in one case will bring a lot of convenience to your life.
  • Each switch knob measures approx. 2 x (20mm x 13mm/ 0.79 x 0.51 inches), 2 x (35mm x 13 cm/ 1.38 x 0.51 inches), 2 x (55mm x 13 cm/ 2.17 x 0.51 inches). Made of high quality plastic.
UPC 754449961353
Color Black
Shape Round
Brand Name Maartla
Style Name 6PCS-20MM+35MM+50MM
Unit Count 6.0 Count
Handle Type Knob
Finish Types Polished
Manufacturer Generic
Model Number E8T0
Material Type Plastic
Exterior Finish Plastic
Handle Material Plastic
Number of Items 12
Hand Orientation Ambidextrous
Additional Features Easy to Install
Included Components Knob
Projection Distance 55 Millimeters
Item Dimensions L x W 0.79"L x 0.51"W
Manufacturer Part Number B7FOV2
Handle Attachment Mechanism Screw-on
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
128 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (115)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (13)