1PCS S25S-MCLNL12 Alloy Steel CNC Lathe Inner Bore Turning Tool Holder Boring Bar For CNMG1204 , Holder Diameter 25 mm , Overall length 250 mm
★★★★★ 4.7 79 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by ofeo.hu
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by ofeo.hu
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Modle: S25S-MCLNL12 , Suitable inserts:CNMG1204**
  • Material :alloy steel , Holder type:Inner Bore Turning Tool Holder
  • Holder Diameter:25 mm , Overall length:250 mm , Dmin:32 mm
  • Cutting direction :left , Holder deviation angle :95 degrees
  • Suitable For: Semi-finishing, finishing
Material alloy steel
Manufacturer XUZHOU BAIYI Metal Technology Co., Ltd.
Handle Material alloy steel
Batteries Included No
Batteries Required No
Measurement System Metric
Is Discontinued By Manufacturer No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
79 ratings | 32 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (68)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (8)